Drag
search
En
طرز تهیه قهوه کلد برو (Cold Brew Coffee)

وبلاگ

3 like 1317 view

طرز تهیه قهوه کلد برو (Cold Brew Coffee)

قهوه کلد برو را در خانه درست کنید و از آن لذت ببرید. تهیه آن ساده بوده و طعم آن هرگز آبکی یا تلخ نخواهد شد. اگر در تابستان قصد دارید یک قهوه خنک خوب نوش جان کنید، ولی از طعم تلخ و یا آبکی احتمالی آن هراس دارید، فقط تنها یک راه حل وجود دارد: قهوه کلد برو. این روش، یک فنجان قهوه کلد برو خوشمزه را در هر زمان تضمین می‌کند. هیچ رازی در تهیه قهوه کلد برو وجود ندارد و شما همچنین نیازی به داشتن مهارت‌های بالا مانند باریستای آموزش دیده ندارید. برای تهیه این قهوه به تجهیزات مخصوص و یا ظرف بزرگ هم احتیاج ندارید. در اینجا شیوه تهیه قهوه کلد برو را مرور می‌کنیم: قهوه را به اندازه درشت آسیاب کنید، این کاری است که می‌توانید خودتان در منزل انجام داده و یا از محلی که قهوه را از آنجا خریداری می‌کنید تقاضا کنید. قهوه آسیاب شده را با آب ترکیب کنید، سپس اجازه دهید یک شب یا حدوداً 12 ساعت در آن خیس بماند. در این مدت، عصار قهوه به آرامی درون آب حل شده و باعث ایجاد یک مایع غلیظ قهوه می‌شود. صبح روز بعد مایع را صاف کنید و آماده باشید.

 

شرکت شهریار ارائه دهنده محصولات آسیاب های قهوه، دستگاه اسپرسوساز و دستگاه قهوه دمی از برندهای معتبر خارجی می باشد.

 

تهیه قهوه کلدبرو

در این روش تهیه قهوه، انجام مراحل زیر ضروری است:

حل شدن آرام قهوه در آب، تمام طعم عالی قهوه را از دانه‌های آن بیرون  می‌کشد. ( بله، کافئین نیز در آن وجود ندارد، پس نگران نباشید!). همچنین در این روش، اغلب ترکیباتی که می‌توانند طعم قهوه را تلخ و ترش کنند، کنار گذاشته می‌شود. این بدان معناست که قهوه کلد برو بسیار خوش طعم و ملایم بوده و آن را به نوشیدنی ایده آل برای طرفداران آیس کافی تبدیل کرده است.

 

شما همچنین می‌توانید غلظت قهوه کلد بروی خود را تنظیم کنید و آن را با توجه به سلیقه خود قوی‌تر یا ملایم‌تر نمایید. کار را با یک فنجان دانه قهوه که در چهار فنجان آب ریخته شده است، شروع کنید. این میزان به خودی خود یک قهوه نسبتاً غلیظ را ایجاد می‌کند، اما برای اضافه نمودن یخ به قهوه یا مخلوط کردن با شیر و یا هردو، ایده آل است. اگر این نسبت دانه‌های قهوه به آب مطابق با سلیقه شما نیست، آن را کم و زیاد کرده تا تعادل مناسب برای شما برسد. قهوه کلد برو همچین یکی از بهترین روش‌های تهیه قهوه است که باعث صرفه جویی در وقت شما در صبح‌ها نیز می‌شود. آخر هفته می‌توانید میزان زیادی از این قهوه را تهیه کنید. کار را در پنجشنبه و یا جمعه انجام دهید، دانه‌های قهوه را بخیسانید و در روز بعد آن را آماده کرده و در یخچال قرار دهید. حال برای تمام هفته قهوه خوشمزه‌ی کلد برو در اختیار دارید.

روش سرو قهوه کلد برو

قهوه کلد برو را می‌توان با توجه به سلیقه خودتان به صورت سرد و یا گرم سرو نمایید. روش تهیه آن در هر دو صورت یکسان است. می‌توانید آن را سرد نوش جان کرده و برای گرم نمودن آن می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید. هنگام گرم کردن آن، می‌توانید مقداری آب به آن اضافه کنید تا مقداری رقیق شود. همانگونه گفته شد طریقه سرو کردن قهوه کلد برو کاملا سلیقه‌ای بوده و شخصی است. قهوه برای طبع شما خیلی تلخ است؟ آیس کافی باعث ایجاد یک نوشیدنی غلیظ می‌شود! اگر آن را سرد سرو می‌کنید، یخ موجود در آن کمی ذوب شده و باعث رقیق کردن قهوه می‌شود. اگر قهوه هنوز هم برای شما خیلی تلخ است، کافی است فنجان خود را با مقداری آب و یا شیر رقیق کرده تا طعم مناسب به دست آید. آماده امتحان کردن قهوه کلد برو هستید؟ در ادامه هر آنچه که شما برای تهیه آن در منزل باید بدانید آورده شده است.

نکاتی برای تهیه بهتر قهوه کلد برو

حتما دانه‌های قهوه را اندازه درشت آسیاب کنید، دانه‌هایی که خیلی ریز آسیاب می‌شوند باعث حل شدن زیاد قهوه شده و حتی آن را به صورت خمیر در آورد. دانه‌های قهوه آسیاب شده باید درشت باشد. در صورت امکان از آب تصفیه شده استفاده کنید، در کل این ترفند خوبی برای تمام نوشیدنی‌های قهوه است. استفاده از آب تصفیه شده برای تهیه قهوه، فنجان شما را شیرین‌تر و طعم بهتری به قهوه شما خواهد داد. حداقل 12 ساعت اجازه دهید قهوه با آب مجاورت داشته باشد. می‌توانید این مدت را نیز کمتر کنید، اما خیلی سخت گیر نباشید. برای حل شدن کامل عصاره قهوه در آب به تمام این مدت نیاز است. اگر خیلی زود فرآیند را تمام کنید ممکن است کیفیت قهوه را پایین بیاورد. همچنین در نظر داشته باشید که خیساندن بیش از حد قهوه ممکن است باعث تلخ شدن طعم آن شود. بهتر است بیش از 15 ساعت در آب نباشد. قهوه کلد بروی خود را با مکعب‌های قهوه یخ زده ترکیب نمایید. این کار هم به خنک شدن نوشیدنی کمک می‌کند و هم به رقیق شدن آن کمک می‌کند.

 

اگر هنگام خرید قهوه معمولا آن را آسیاب می‌کنید، از فروشنده بخواهید قهوه را اندازه درشت (coarse) آسیاب کند. برای تهیه یک فنجان از قهوه کلد برو به یک فنجان کوچک (یا 4 اونس) قهوه نیاز دارید. همچنین می‌توانید قهوه کلد برو را با فرنچ پرس تهیه کنید. قهوه را شبانه در آب خیس کنید، مایع را صاف کرده و در بطری بزرگی بریزید و نگه دارید. تنظیم میزان غلظت قهوه: این دستورالعمل باعث می‌شود قهوه تهیه شده به این روش نسبتاً غلیظ باشد. برای اینکه آن را رقیق کنید (و یا اگر غلظت بیشتری را دوست دارید) کافیست مقدار دانه‌های قهوه را به سلیقه خود اندازه کنید.

مواد مورد نیاز

  • 1 فنجان دانه قهوه (113 گرم)
  •  4 فنجان آب (907 گرم)

تجهیزات مورد نیاز

  •  آسیاب قهوه یا ادویه
  • ظرف شیشه‌ای، سرامیکی یا پلاستیکی
  • صاف کننده کوچک
  •  پارچه گونی یا پنبه ای (برای صاف کردن نوشیدنی)
  • بطری یا پارچ، برای ذخیره سازی قهوه کلد برو

 

 قهوه را به صورت درشت آسیاب کنید: چرخ آسیاب را بر روی بزرگترین اندازه آن تنظیم و اندازه دانه‌های قهوه را روی درشت ترین حالت قرار دهید. در صورت استفاده از آسیاب ادویه، آن را بر روی 1 ثانیه تنظیم کنید. دانه‌ها بایستی به اندازه درشت آسیاب شوند و به میزان یک فنجان از آن نیاز خواهید داشت.  قهوه و آب را با هم ترکیب کنید: قهوه را به ظرف مورد نظر که برای تهیه قهوه کلد برو استفاده می‌کنید، بریزید. سپس آب را به آن اضافه کنید. سپس آن را به آرامی با یک قاشق بلند هم بزنید و مطمئن شوید ذرات قهوه به طور کامل در آب پخش شود. بگذارید محلول یک شب کامل خیس بخورد: در شیشه را ببندید یا با یک بشقاب کوچک بپوشانید. بگذارید قهوه حدود 12 ساعت بماند. ظرف را می‌توانید بر روی پیشخوان یا درون یخچال بگذارید. این کار تغییری در زمان نمی‌کند. محلول قهوه را صاف کنید: صاف کننده کوچک را با پارچه پنبه‌ای یا گونی بپوشانید و آن را روی یک فنجان بزرگ یا کاسه بزرگ قرار دهید. محلول قهوه را ذخیره کنید: قهوه را به یک بطری یا پارچ کوچک منتقل کرده و می توانید حداکثر یک هفته آن را در یخچال نگهداری کنید. قهوه را نوش جان کنید: قهوه را به همان اندازه دلخواه با  آب یا شیر میل کنید. قهوه کلد برو را به صورت سرد و یا با گرم کردن در مایکروویو بصورت گرم نوش جان کنید.

 

محصولات آسیاب های قهوه، دستگاه اسپرسوساز و دستگاه قهوه دمی برندهای معتبر خارجی را از شرکت شهریار تهیه کنید.

اشتراک‌گذاری:

مطالب مرتبط

وبلاگ

آخرین مطالب