Drag
search
En
تاثیر قهوه بر کاهش استروژن در زنان

وبلاگ

2 like 660 view

تاثیر قهوه بر کاهش استروژن در زنان

براساس نظر متخصصان، آنتی اکسیدان موجود در قهوه ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد. نوشیدن چند فنجان قهوه در روز ممکن است به حفظ سلامتی کمک کند؟ طبق یک مطالعه اجمالی جدید، زنانی که قهوه کافئین‌دار می‌نوشند کمتر دچار افسردگی می‌شوند‌، و هرچه بیشتر بنوشند احتمال خطر افسردگی کاهش می‌یابد.  این مطالعه بر روی بیش از 50،000 زن بین 30 تا 55 سال صورت گرفته است. این مقاله، که در مجله داروی داخلی (Internal Medicine) منتشر شده، بر روی بیش از 50،000 زن در سنین 30 تا 55 سال انجام شده که نظرسنجی‌هایی درباره مصرف قهوه و سلامتی آنها بصورت دوره‌ای انجام گرفته است. در ابتدای این تحقیق، هیچ یک از خانم‌ها علائم افسردگی (یا سابقه افسردگی) نداشتند، اما طی 10 سال بعد تقریبا در  5 درصد آنها علائم افسردگی و یا  شروع به مصرف داروهای ضد افسردگی دیده شد.

 

شرکت شهریار ارائه دهنده محصولات آسیاب های قهوه، دستگاه اسپرسوساز و دستگاه قهوه دمی از برندهای معتبر خارجی می باشد.

 

در مقایسه با زنانی که قهوه کافئین‌دار کمتری نوشیده بودند، کسانی که به طور متوسط ​​دو تا سه فنجان در روز قهوه می‌نوشند، 15٪ احتمال ابتلا به افسردگی کمتری دارند، حتی پس از آنکه محققان طیف گسترده ای از عوامل کاهش دهنده افسردگی از جمله وضعیت تاهل و حضور در اجتماعات عمومی را در نظر گرفتند. نوشیدن چهار فنجان در روز با 20٪  احتمال کاهش ابتلا به افسردگی در ارتباط بوده است. محققان بر این باورند که این مطالعه دلیل افسردگی توسط نوشیدن مکرر قهوه را  ثابت نمی‌کند.

 

دکتر آلبرتو آسچریو، نویسنده این تحقیق که استاد اپیدمیولوژی و تغذیه در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در بوستون است می‌گوید:  نوشیدن قهوه بی‌خطر است و عوارض جانبی ندارد. این خلاصه تمام چیزهایی است که می‌توان گفت. طبق یک مطالعه طولانی مدت که در  سپتامبر 2019 منتشر شد، نشان می دهد زنانی که حداقل 4 فنجان قهوه مصرف می‌کنند، 20 درصد احتمال ابتلا به افسردگی را در زندگی خود دارند. نتایج این مطالعه که همزمان با یک مطالعه قبلی در فنلاند است، نشان می‌دهد که قهوه و مصرف کافئین به کاهش خطر ابتلا به افسردگی و خودکشی در مردان مرتبط کرده است. تحقیقاتی که قبلا انجام شده، از جمله مطالعه منتشر شده در سال گذشته که در میان مردان در فنلاند انجام شده است.

 

دکتر دانیل اوات، عضو پژوهش روانپزشکی در دانشکده پزشکی جان هاپکینز در بالتیمور، می‌گوید: دو مطالعه قبلی نتایج مشابهی یافتند. این مطالعه صحت این ارتباط را تأیید می‌کند و به بهترین شکل ممکن انجام شده است. هنوز مشخص نیست که چرا قهوه ممکن است ما را در برابر افسردگی محافظت کند. برخی از متخصصان بر این باورند که آنتی اکسیدان موجود در قهوه ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد، اما در مطالعه جدید، افرادی که قهوه بدون کافئین نوشیده‌اند، در کاهش خطر ابتلا به افسردگی، کم و بیش همانند خانم‌هایی بودند که هیچ وجه قهوه نمی‌نوشیدند. ممکن است کافئین مسئول این کاهش ابتلا باشد، اما محققان نتوانستند این نظریه را تایید یا رد کنند، زیرا اطلاعات کافی در دسترس نبود تا مشخص شود که نوشیدن چای یا سودای کافئین همانند مصرف قهوه با کاهش خطر ابتلا به افسردگی در ارتباط است. هشتاد و دو درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه قهوه نوشیدند، در حالی که تنها 13 درصد و 6 درصد به ترتیب چای و سودا نوشیدند.

 

دکتر دانیل اوات که تاثیرات روانشناختی کافئین را مطالعه می‌کند، کاملا متقاعد نشده است که کافئین می‌تواند از بروز افسردگی جلوگیری کند. وی می‌گوید: یک نشانه بسیار قوی وجود دارد که یک رابطه واقعی بین قهوه و کاهش افسردگی باشد، اما این بدان معنی نیست که قهوه افسردگی را متوقف می‌کند. ما باید برای این ارتباط فرضیه‌ای را ارائه دهیم، سپس سعی کنیم آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد را ببینیم. احتمال دیگر این است که افرادی که دچار افسردگی نیستند، نسبت به همسالان خود که مستعد ابتلا به افسردگی هستند، به قهوه علاقه بیشتری نشان دهند. دکتر اوات تأکید می‌کند که کافئین می‌تواند عواقب منفی برای بسیاری از افراد داشته باشد، خواه علائم افسردگی در آنها وجود داشته باشد و یا نداشته باشد.

 

پروفسور اسکات بی، روانشناس کلینیک کلیولند می‌گوید افرادی که افسرده نیستند، تمایل بیشتری به فعال سازی رفتاری (ba) دارند و بنابراین ممکن است نوشیدن قهوه جزو سبک زندگی آنها باشد. پروفسور بی اضافه می‌کند که برخی از افراد افسرده ممکن است قهوه را از خود دور کنند زیرا این امر می تواند اضطراب آنها را افزایش دهد، که اغلب با افسردگی همراه است. پروفسور بی می‌گوید: نباید به این نتیجه برسیم که اگر می‌خواهیم دچار افسردگی نشویم، باید قهوه بیشتری بنوشیم.

 

 

او می‌گوید: ما نباید کافئین را خیلی پررنگ کنیم. برخی از افراد با کافئین، مشابه یک داروی اعتیاد آور رفتار می‌کنند. من نمی‌خواهم آن را به عنوان یک مشکل عمومی قلمداد کنم، اما مردم می‌توانند به قهوه وابسته شوند و مشکلی همانند ترک اعتیاد داشته باشند.

 

محصولات آسیاب های قهوه، دستگاه اسپرسوساز و دستگاه قهوه دمی برندهای معتبر خارجی را از شرکت شهریار تهیه کنید.

اشتراک‌گذاری:

مطالب مرتبط

وبلاگ

آخرین مطالب