Drag
search
En
قهوه چه فواید و مضراتی دارد؟

وبلاگ

1 like 188 view

قهوه چه فواید و مضراتی دارد؟

قهوه فقط خوشمزه و پرانرژی نبوده و حتی ممکن است برای سلامتی شما بسیار مفید باشد. در سالها و دهه‌های اخیر، دانشمندان تأثیرات قهوه را در جنبه‌های مختلف سلامت مورد مطالعه و بررسی قرار داده‌اند. نتایج آنها چیزی کمتر از واژه شگفت انگیز نبوده است. در اینجا 7 دلیلی که قهوه را در رتبه نخست سالم‌ترین نوشیدنی دنیا قرار می‌دهد را بررسی خواهیم نمود.

 

شرکت شهریار ارائه دهنده محصولات آسیاب های قهوه، دستگاه اسپرسوساز و دستگاه قهوه دمی از برندهای معتبر خارجی می باشد.

 

قهوه می‌تواند شما را باهوش‌تر کند

قهوه فقط برای بیدار نگه داشتن معروف نیست، بلکه برای باهوش‌تر نمودن شما نیز ممکن است موثر باشد.از مواد فعال موجود در قهوه، میتوان به کافئین اشاره نمود که یک ماده محرک و یکی از رایج‌ترین مواد روانگردان در جهان است. کافئین با مسدود کردن اثر انتقال دهنده عصبی بازدارنده که به آدنوزین (adenosine) معروف هستند، در مغز شما کار می‌کند. کافئین به ارسال سیگنال های عصبی در مغز، اثرات آدنوزین را محدود و کنترل کرده و به آزاد شدن سایر انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و نوراپینفرین را افزایش می دهد. مطالعات صورت گرفته درباره اثرات کافئین بر مغز، نشان می‌دهند که کافئین می‌تواند به صورت مقطعی موقتی، خلق و خو، تاثیر پذیری، حافظه، هوشیاری و عملکرد کلی مغز را بهبود بخشد.

قهوه و کمک در سوزاندن چربی و بهبود عملکرد بدنی

دلیل بسیار خوبی است که کافئین در بیشتر مکمل های تجاری چربی سوز وجود دارد. کافئین، تا حدودی با توجه به اثر محرک آن بر سیستم عصبی مرکزی، هم سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و هم سوزاندن اسیدهای چرب را افزایش می‌دهد. قهوه همچنین می‌تواند عملکرد ورزشی بدن را با ایجاد تحرک در طیف بافت چربی، بالا ببرد. در دو آزمایش چربی سوزی صورت گرفته، کافئین به طور متوسط 11 تا 12 درصد عملکرد ورزش را افزایش می‌دهد.

قهوه موثر احتمالی در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک بیماری رایجی با توجه به با شیوه زندگی امروزی است که به نسبت همه گیر شده است. طی چند دهه 10 برابر شده است و اکنون حدود 300 میلیون نفر را درگیر خود کرده است. این بیماری با آزمایش قند خون بالا و به دلیل مقاومت به انسولین و یا عدم توانایی در تولید انسولین، شناخته می‌شود. مطالعات صورت گرفته گسترده‌ای، قهوه را در موارد زیادی مرتبط با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 دانسته‌اند. این کاهش ابتلا در بازه 23 درصد تا 67 درصد است. در یک بررسی اجمالی بر روی 18 تحقیق صورت گرفته با مطالعه بر روی نزدیک به 500 هزار شرکت کنند، هر فنجان قهوه که در روز مصرف شود، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 7 درصد کاهش می داد. هرچه مصرف قهوه بیشتر، خطر ابتلا پایین تر.

قهوه و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون

قهوه نه تنها می‌تواند در کوتاه مدت شما را باهوش تر کند، بلکه در محافظت مغز شما در پیری مفید است. بیماری آلزایمر شایع‌ترین اختلال عصبی در جهان و عامل اصلی زوال عقل است. در تحقیقات صورت گرفته، اشخاصی که قهوه می‌نوشند، تا 60 درصد خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در آنها کاهش داشته است. پارکینسون دومین اختلال عصبی است که با مرگ نورون های تولید کننده دوپامین در مغز شناخته می‌شود. قهوه در کاهش خطر ابتلا به پارکینسون به خوبی عمل کرده و نرخ آن را به میزان 32 تا 60 درصد کاهش می‌دهد

قهوه، دوست خوب کبد

کبد یکی از اعضای مهم بدن هست که صدها کارکرد حیاتی را در بدن برای شما انجام می‌دهد. کبد شما در برابر مشکلاتی مانند رژیم غذایی مدرن، مصرف زیاد الکل یا فروکتوز (Fructose)، آسیب پذیر است. التهاب کبدی، مرحله آخر آسیب کبدی است که در اثر بیماری هایی مانند مصرف زیاد الکل و هپاتیت ایجاد می‌شود، جایی که بافت کبد تا حد زیادی جایگزین بافت زخم شده است. مطالعات متعددی نشان داده اند که قهوه می‌تواند خطر ابتلا به التهاب کبدی را تا 80 درصد کاهش دهد. کسانی که روزانه 4 فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند تاثیر بالایی در آنها دیده شده است. قهوه همچنین سرطان کبد را تا 40 درصد کاهش داده است.

قهوه و کاهش خطر مرگ زودرس

بسیاری از مردم بر این باورند که قهوه نوشیدنی ناسالمی است. این باور خالی از ذهن هم نیست، عموما، دید مردم عادی با مطالعات و تحقیقات مخالف هستند. اما خلاف باور عموم مردم، قهوه ممکن یاور شما در داشتن زندگی طولانی باشد. در یک تحقیقات وسیع صورت گرفته‌‌ی مشاهده‌ای، نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ به روش های مختلف همراه بوده است. این تأثیر به ویژه در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دیده شده است. یکی از تحقیقات انجام شده نشان داد که نوشیدن قهوه در طی یک دوره 20 ساله، با کاهش خطر مرگ 30 درصدی همراه بوده است.

قهوه، سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها

قهوه فقط یک آب سیاه رنگ نیست. بسیاری از مواد مغذی موجود در دانه های قهوه، آن را به یک نوشیدنی تبدیل می‌کند که در واقع حاوی مقادیر زیادی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. یک فنجان قهوه حاوی:

  • 6 درصد میزان توصیه شده برای اسید پانتوتنیک (ویتامین B5)
  • 11 درصد میزان توصیه شده برای ریبوفلاوین (ویتامین B2)
  • 2 درصد میزان توصیه شده برای نیاسین (B3) و تیامین (B1)
  • 3 درصد میزان توصیه شده برای پتاسیم و منگنز

 

ممکن است خیلی راحت به نظر نرسد، اما اگر نوشیدن روزانه چند فنجان قهوه، سرعت جذب این مواد را بالا می برد. اما این تمام آنچه که از خواص قهوه گفته شد نیست، قهوه همچنین حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است.در حقیقت، قهوه یکی از بزرگترین منابع آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی مدرن و غربی است. حتی از بسیاری از میوه ها و سبزیجات نیز بیشتر است.

 

محصولات آسیاب های قهوه، دستگاه اسپرسوساز و دستگاه قهوه دمی برندهای معتبر خارجی را از شرکت شهریار تهیه کنید.

اشتراک‌گذاری:

مطالب مرتبط

وبلاگ

آخرین مطالب